تماس با ما
منوی دسته بندی

ریگلاتور

رگلاتور ابزاریست جهت کاهش فشار بالای گاز در یک خط یا سیلندر، به فشار پایین تر. با توجه به اینکه فشار گاز در سیلندر یا خط فرایند، فشار بالایی می باشد به صورت مستقیم قابل استفاده نمی باشد. از این رو جهت استفاده در دستگاه های کروماتوگرافی، آنالایزر و دستگاهای مصرف کننده، از رگلاتور برای کاهش فشار گاز و قابل مصرف نمودن آن استفاده می شود.

 عملکرد آن به گونه ای استکه صرفاً برای بررسی و کنترل فشار می توان از آن استفاده کرد و عموماً برای کنترل دبی گاز استفاده نمی شود. نمونه هایی خاص از رگلاتور وجود دارند که علاوه بر گیج کنترل فشار در خروجی ابزاری برای کنترل دبی نیز در نظر گرفته شده است.

 معمولاً با سه نوع متریال متفاوت ارائه می گردند. برنجی، روکش کروم و استنلس استیل. رگلاتورهای برنجی برای گازهایی که فاقد خورندگی می باشند مورد استفاده قرار می گیرند. کاربری رگلاتورهای برنجی و روکش کروم مشابه می باشند. مزیت رگلاتور روکش کروم مقاومت ظاهر رگلاتور در شرایط محیطی می باشد. این نوع از پوشش دهی ( روکش کروم ) برای رگلاتورهای برنجی سبب شده که عمر این رگلاتورها صرفاً بیشتر شود ولی در عملکرد رگلاتور تأثیر خاصی نخواهد داشت.

 نوع دیگری از پوشش صرفاً برای رگلاتورهای استنلس استیل ارائه می شود که در عملکرد این رگلاتورها نیز تأثیر بسزایی دارا می باشد. این نوع پوشش عبارت است از پوشش تمامی سطوح رگلاتور استنلس استیل به وسیله SilcoNert. این امر سبب ایجاد مزایای زیر می شود:

  1. به حداقل رساندن جذب گازهای واکنش پذیر 
  2. کاهش پرت گاز جهت پاکسازی 
  3. سازگاری کامل با مخلوط های گازی حاوی ترکیبات سولفورControl unit for thermo-fireplace – Fuego